skontaktuj się z nami
tel.: 793 556 384

O lastryko

Lastryko – informacje

Lastryko to bardzo popularny materiał budowlany, który stosuje się najczęściej na wejściach do klatek schodowych oraz na samych klatkach schodowych ale także jako wylewka do posadzek a także parapetów. Lastryko składa się z grysu a także wody i cementu.
Ze względu na swoje składniki, jeżeli zostanie dobrze przygotowany i wylany – jest bardzo wytrzymały. Grys który jest składnikiem lastryko to w zależności od rodzaju lastryka: bazalt, marmur albo granit.

Lastryko zdobyło opinię bardzo wytrzymałego podłoża. Dobrze przygotowane daje się łatwo polerować i szlifować co powoduje że wygląda jak błyszczący naturalny kamień. Lastryko może mieć więc dwa rodzaje powierzchni. Może być spolerowane na płasko czyli wysoki połysk albo pozostać chropowate z wystającymi kawałkami kamieni.

Dobrze wykonana posadzka z lastryka może przetrwać stulecia, ten materiał był znany setki lat temu, najbardziej znane posadzki z lastryko znajdują się do dzisiaj w Jerychu i Wenecji. W obecnych czasach lastryko ponownie jest doceniany jak bardzo trwała posadzka.
Lastryko nadaje się świetnie do miejsc w których jest ogromna ilość użytkowników na przykład wejścia do bloków oraz klatki schodowe.